OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 24 maja 2020 r.

niedziela 24.05.2020

1.     Obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”, wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2.     Modlimy się dziś też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.

3.     We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie modlitwy i wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

4.     W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, którą odmawiamy w łączności z Mszą św.

5.     Po dłuższej przerwie z powodu pandemii w pierwszy piątek czerwca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Gdyby ktoś sobie nie życzył tej wizyty, bo ma obawy i uważa, że jeszcze za wcześnie, to proszę mnie o tym poinformować.

6.     Serdecznie dziękuję, za ofiary składane na tacę oraz comiesięczne składki na fundusz remontowy i sprzątanie kościoła.

7.     Dzieci przed I Komunią rozpoczną w tym tygodniu próby z panią katechetką. Szczegółowe informacje dla rodziców na facebook`u parafii.