OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 lutego 2020 r.

sobota 22.02.2020

1.     Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Wielu podejmuje dobrowolną okresową w Wielkim Poście lub całkowitą abstynencję i ofiaruje ją w intencji dla  ratowania ludzi uzależnionych.

2.     Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 10:00 i 18:00 a w Karwnie o 16:30. W Popielec obowiązuje post ścisły a cały Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

3.     Tradycyjnie już od kilku lat zaczynamy Wielki Post od rekolekcji, które poprowadzi O. Waldemar Gonczaruk (redemptorysta z Lublina). Szczegółowy plan w gablocie i na stronie parafialnej oraz FB.

4.     Kolekta w Popielec na jałmużnę wielkopostną a na zakończenie rekolekcji w piątek na potrzeby zakonu o. rekolekcjonisty.

5.     Proszę o zgłaszanie dodatkowych chorych, których O. Misjonarz odwiedzi z sakramentalną posługą w czasie rekolekcji (środa i czwartek w godz. 12:00-13:30).

6.     Do nabycia przed kościołem nowy numer „Pielgrzyma” a w nim też bezpłatny biuletyn Caritasu. Zachęcam do lektury. U ministrantów można odbierać ulotki o przekazaniu 1% podatku na diecezjalną Caritas.

7.     Serdecznie dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne parafii w postaci comiesięcznych składek. Bóg zapłać!