OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 maja 2020 r.

niedziela 17.05.2020

1.     Gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Tu rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi, a którego tak potrzebujemy w tym wyjątkowym czasie epidemii, gdy niektórzy walcząc o swoje nie liczą się z godnością, wrażliwością i potrzebami drugiego człowieka. Zastanówmy się jak stać się ewangeliczną solą ziemi, by właśnie teraz nadawać swym życiem właściwy sens naszej doczesności.

2.     Radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

3.     W naszym kościele nabożeństwa majowe w łączności z wieczorną Mszą św. Od poniedziałku do środy tzw. Dni Krzyżowe, czyli doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

4.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W okresie wielkanocnym zapraszam chętnych do spowiedzi św. w dni powszednie przed Mszą św. Jeśli są dwie to przed tą pierwszą, bo między jedną a drugą jest majowe nabożeństwo.

5.     Pierwsza Komunia św. dzieci będzie w sobotę 6 czerwca o godz. 11:00. Szczegóły na facebooku.

6.     Do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”, zachęcam do lektury.

7.     Wg nowych przepisów sanitarnych w czasie epidemii do kościoła może przychodzić już więcej wiernych, czyli „1 osoba na 10 m2”. Przypominam o maseczkach, zachęcam do rękawiczek. Przy wejściu i wyjściu z kościoła można odkazić ręce. Chętni ministranci mogą wracać do służby przy ołtarzu za zgodą rodziców.