OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 maja 2020 r.

niedziela 10.05.2020

1.     Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja, ku jej czci odmawiamy codziennie Litanię Loretańską wypraszając zażegnanie epidemii oraz prosząc o oddalenie klęski suszy i potrzebne deszcze w maju i czerwcu.

2.     W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską, a w czwartek, 14 maja czcimy św. Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. W sobotę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika; parafia w Rokitach przeżywa swój odpust o godz. 11:00.

3.     Przypominam, że czas spowiedzi wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej (7 VI). Zapraszam w dni powszednie przed Mszą św.

4.     Termin Pierwszej Komunii św. pozostaje bez zmian, z zachowaniem sanitarnych przepisów obowiązujących na ten dzień z racji pandemii. Sobota 6 czerwca, godz. 11:00. Więcej o szczegółach na funpage`u parafii na FB.