OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 maja 2020 r.

sobota 02.05.2020

1.     Przeżywamy dziś w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy, ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

2.     Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

3.     W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4.     Przypominam, że nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej są przed wieczorną Mszą św. Główną intencją jest prośba o ustanie epidemii oraz błaganie o deszcz i oddalenie klęski suszy.

5.     Kancelaria parafialna czynna w dni robocze bezpośrednio po Mszy św. Przy wszelkich sprawach załatwianych w biurze parafialnym obowiązują również maseczki. Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

6.     Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę oraz comiesięczne składki na fundusz inwestycyjny parafii. Bóg zapłać! Dziękuję, też z serca za wykoszenie trawy i porządki wiosenne w obejściu kościoła, jak również za kwiaty i przystrojenie kościoła na sobotnią uroczystość NMP Królowej Polski.

7.     Do nabycia przy wyjściu z kościoła na ławce prasa katolicka, m.in. „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”. Zachęcam do lektury.

8.     Zapowiedzi przedślubne drugie:

Arkadiusz KIJEWSKI – Karwno i Ewelina STENCEL – Żakowo (par. Sulęczyno)