OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 kwietnia 2020 r.

niedziela 26.04.2020

1.     Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty.

2.     W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny, W tym czasie rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

3.     Osoby pragnące skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania zapraszam w dni powszednie przed Mszą św., kiedy w kościele jest mniej wiernych. Na święta otrzymaliśmy dyspensę a teraz trwa okres wielkanocny. Przypominam o noszeniu obowiązkowych maseczek lub zakryć nosa i ust oraz zachęcam do przychodzenia w rękawiczkach. W kościele obowiązuje zasada 1 osoba na 15 m2 oraz zachowanie 2-metrowego dystansu od siebie (nie dotyczy to członków rodziny lub osób, które z różnych przyczyn i tak codziennie spotykają się ze sobą). W pierwszy piątek maja wizyta u chorych z posługą sakramentalną zostaje - podobnie jak w ubiegłym miesiącu - odwołana.

4.     Rozpoczniemy niedługo Maj – miesiąc maryjny. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne i obowiązujące przepisy, nie jest możliwe gromadzenie się na majowych modlitwach przy krzyżach i figurkach. Proszę o odmawianie Litanii Loretańskiej rodzinnie w domach prosząc Matkę Najświętszą, aby wyprosiła rychłe zażegnanie zarazy oraz o potrzebny deszcz i oddalenie klęski suszy. W kościele nabożeństwo majowe przed Mszą św. wieczorną.

5.     Na piątek 1 maja z racji długiego weekendu ks. Biskup udziela wiernym dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

6.     3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku w ów dzień przypada IV niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona na sobotę, 2 maja. Porządek Mszy św. o godz. 8:00 i 11:00 a w Karwnie o godz. 9:30. Podczas liturgii odnowimy milenijny Akt Oddania naszego narodu Matce Bożej.

7.     W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

8.     W przyszłą niedzielę tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy na rzecz wspólnoty Kościoła.

9.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Marzec (l. 71) z Czarnej Dąbrówki. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

10.   Planowany nowy termin I Komunii św. to sobota, 6 czerwca, godz. 11:00. Warunek: pełny powrót dzieci do szkół pod koniec maja.