OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8 marca 2020 r.

sobota 07.03.2020

1.     Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w Karwnie o godz. 16:30.

2.     Przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne.

3.     Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.

4.     Do nabycia przed kościołem nowy numer „Pielgrzyma” a dla dzieci do odbioru „Mały Pielgrzym”. Zachęcam do lektury.

5.     W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

6.     Dziękuję kolejnym darczyńcom, którzy się zgłosili aby ufundować nowe ramy VIII i IX stacji Drogi Krzyżowej. Są to osoby ze wspólnoty Żywego Różańca oraz jedna rodzina z Czarnej Dąbrówki. Serdeczne Bóg zapłać!

7.      W gablocie umieściłem szkic planowanego pomnika Wielkich Rodaków: św. Jana Pawła II i St. Kard. Wyszyńskiego. Wszelkie informacje od komitetu budowy zamieszczam na stronie parafii i FB.

8.     Na stronie internetowej umieściłem apel ministra zdrowia dotyczący epidemii koronawirusa. W gablocie przed kościołem podane są telefony alarmowe do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Stosownie do znanych już z mediów komunikatów służb medycznych, zachowajmy szczególną rozwagę, ostrożność i rozsądek w najbliższym czasie, dbajmy o jak najczęstszą o higienę rąk i na ile to możliwe unikajmy zarażenia. W kościołach i na nabożeństwach niech nikt nie czuje się do niczego przymuszanym np. podawanie rąk na znak pokoju, używanie wody święconej z kropielnicy, itp. Osoby z temperaturą i widocznymi objawami grypy (kaszel, katar i kichanie) niech lepiej pozostaną w domu. To trochę wyjątkowy czas więc zachowajmy się z taktem i delikatnością wobec przeziębionych. Nikt z nas nie wie kiedy i czy w ogóle pojawi się u nas to zagrożenie, jednak dla dobra nie tylko swojego ale i innych, powinniśmy być ostrożni.

9.     Zm. śp. Wanda Łukowicz (l. 87) z Jerzkowic. Pogrzeb we wtorek o godz. 10:30, różaniec o godz. 18:00. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

10. Klub HDK przy OSP Czarna Dąbrówka zaprasza wszystkich chętnych powyżej 18 roku życia do oddawania krwi. Zbiórka odbędzie się 14 marca br. przy remizie OSP w Czarnej Dąbrówce w godz. 9:00 – 13:00.