OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1 marca 2020 r.

niedziela 01.03.2020

1.     Włączmy się w Wielkim Poście w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 17:30 a w Karwnie o godz. 16:30.

2.     W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

3.     W środę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Tego dnia Msza św. o godz. 16:00 ze względu na parafialny odpust w Mikorowie.

4.     Zachęcam rodziny i indywidualne osoby do włączenia się w tegoroczną akcję Caritas Polska i odebranie jak co roku skarbonek Jałmużny Wielkopostnej jako pomoc osobom starszym i potrzebującym. Przed kościołem można również nabyć prasę katolicką. Zachęcam do lektury.

5.     Doczekaliśmy się od p. stolarza nowych opraw (ram) stacji VI i VII Drogi Krzyżowej. W tym miejscu dziękuję sponsorom poszczególnych stacji, czyli  parafianom z Jerzkowic i jednej rodzinie z Cz. D. za ofiary na ten cel złożone. Bóg zapłać! Jeżeli znajdziemy kolejnych dwóch darczyńców, to po Wielkim Poście oddamy już ostatnie stacje (VIII i IX) do przerobienia.