OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28 lutego 2021r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

niedziela 28.02.2021

1.     Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30 w łączności z wieczorną Mszą św. a w Karwnie o 16:30.

2.     Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dziś zbiórka do puszek na ten cel.

3.     Zbiórka „elektro-śmieci” z której dochód będzie wsparciem dla polskich misjonarzy w Afryce, będzie w tym roku tym razem w parafii Nożyno. Dotyczy elektrycznych odpadów mało- i wielko-gabarytowych oraz wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych. Można je składować od 1 do 15 marca przy plebanii w Nożynie koło drewutni.

4.     1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

5.     W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego o powołania. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9:00. Proszę zgłosić, chorych, którzy nie mogą tego dnia przyjąć tej posługi z różnych przyczyn lub mają jeszcze obawy przed zakażeniem. Dzieci z nowenną pierwszych piątków, proszę by uczyniły to w dogodnym czasie (oby nie w niedzielę). Zachęcam już teraz w dni powszednie do wcześniejszej spowiedzi wielkanocnej, ponieważ wnioskując z obecnej sytuacji epidemicznej spowiedź zbiorowa przed świętami z dużym prawdopodobieństwem może się znowu nie udać. Proszę też w Wielkim Poście nie planować w parafialnym kościele spowiedzi w piątki, ponieważ wracam z Karwna z Drogi Krzyżowej i może się zdarzyć, że nie dam rady zdążyć usiąść do konfesjonału. Kolekty piątkowe będą na kwiaty i wystrój kościoła w Triduum Paschalnym i święta Wielkiej Nocy.

6.     W czwartek 4 marca św. Kazimierza, królewicza, o godz. 17:00 odpust w Mikorowie.

7.     Dziękuję za ofiary na tacę, ofiary indywidualne i comiesięczne składki inwestycyjne. Przypominam, że jesteśmy na etapie spłacania dachu w Karwnie, mamy już spłacone 57 % tej inwestycji. Na początku lutego dzięki Waszej ofiarności uregulowałem zaległości w kurii, seminarium i diecezjalnej Caritas. Przyniesione ofiary kolędowe przeznaczam na zakup opału do plebanii. Gorące Bóg zapłać!

8.     Przypominam o bezwzględnym stosowaniu się do rygorów sanitarnych, zwłaszcza o maseczkach noszonych prawidłowo na nosie i ustach (przyłbice, szaliki i chusty są już niedozwolone).

9.     Na prośbę osób, których bliscy mają poważne powikłania po COVIDzie lub walczą o życie pod respiratorami apeluję do „zdrowych” ozdrowieńców, którzy mają przeciwciała o oddawanie osocza. To najlepszy sposób, by pomóc tym osobom a także najpiękniejsza jałmużna postna w tym trudnym czasie pandemii.

w czwartki o godz. 9:00
we wtorki, w środy i piątki o godz. 18:00 (latem), 17:00 (zimą)

bezpośrednio po Mszy św. (z uwagi na epidemię proszę wcześniej dzwonić na numer biura parafialnego)

sobota i niedziela