OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA ADWENTU - 29 listopada 2020 r.

niedziela 29.11.2020

1.     Rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, trochę inaczej niż dotychczas. Czas pandemii, rozwój zakażeń, choroby i liczne zgony przynaglają nas z jednej strony nadal do ostrożności i reżimu sanitarnego, z drugiej strony do pielęgnacji wiary i modlitwy o ustanie epidemii.

2.     Z racji wciąż obowiązujących ograniczeń w tym roku nie będzie rorat dla dzieci, owszem będą Msze św. roratnie w pn, śr i pt o godz. 17:00 ale w dużo skromniejszej oprawie. Ponieważ dla każdego kościoła obowiązują limity ilościowe z racji powierzchni użytkowej 1 os. na 15 m2, oraz dystans 1,5 m, proszę by podobnie jak było to wiosną przychodziły w niedzielę jedynie osoby dorosłe. Przepis nie dotyczy liturgicznej służby.

3.     Gorąco dziękuję za przygotowanie wieńca adwentowego a także za uporządkowanie obejścia przed zimą przy kościele w Karwnie.

4.     W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Dzieci pierwsze piątki odprawią w grudniu podobnie jak w ubiegłym miesiącu w dogodnym czasie w dni powszednie. Zachęcam do wcześniejszej spowiedzi przedświątecznej już od początku adwentu.

5.     Dziś po Mszy św. zapowiadana na facebook`u parafii zbiórka do puszek na rzecz rodziny z Kóz (poszkodowanej przez pożar), którą przeprowadza nasz parafialny Caritas. Polecam tę zbiórkę Waszej ofiarności.

6.     Z kolei w przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7.     Jak co roku członkowie Caritasu będą rozprowadzali po domach poświęcony opłatek na stół wigilijny.

8.     Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną w naszym kraju, duszpasterska wizyta kolędowa rodzin w naszej parafii się nie odbędzie. Żeby docenić posługę regularnie uczęszczających ministrantów, przez trzy pierwsze niedziele stycznia, będą oni stali z puszkami po Mszach św.

9.     Do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i inne nowe numery czasopism w zakrystii zaś świece Caritasu (duże po 20 zł, małe po 10 zł), można je wziąć i uregulować później.

10.    Zmarła śp. Władysława Lademann (l. 82) z Czarnej Dąbrówki. Jej pogrzeb będzie 1 XII (wtorek) o godz. 11:00. Różaniec w kościele w sobotę i poniedziałek przed Mszą św. o godz. 16:30 a w niedzielę o 17:00. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu: "Wieczny odpoczynek..."

bezpośrednio po Mszy św. (z uwagi na epidemię proszę wcześniej dzwonić na numer biura parafialnego)

sobota i niedziela
nieczynne!!!