OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 sierpnia 2020 r.

niedziela 09.08.2020

1.     W piątek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 8:00 i 11:00 a w Karwnie o godz. 9:30. Tradycyjnie jak co roku dzień wcześniej wieczorem w wigilię Wniebowzięcia zapraszam do Jerzkowic na Mszę św. 14 sierpnia w piątek o godz. 18:15.

2.     W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

3.     W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4.     W sobotę 15 sierpnia przypada odpust w Cewicach. Wyjątkowo 15 sierpnia w sobotę nie będzie wieczornej Mszy św. z niedzielną liturgią o godz. 17:00.

5.     W imieniu Komitetu Budowy pomnika Wielkich Rodaków św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego zapraszam na jego poświęcenie i Mszę św. w intencji darczyńców w niedzielę 16 sierpnia o godz. 13:00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Dziekan z Łupawy Piotr Czaja.

6.     Do nabycia przed kościołem nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcam do lektury.