OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 16 maja 2021 r.

niedziela 16.05.2021

1.     Wniebowstąpienie Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

2.     Nabożeństwa majowe w łączności z wieczorną Msza św., w tym tygodniu wraz z modlitwą przed Zesłaniem Ducha Świętego.

3.     W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki). Po Mszy św. o godz. 11:00 krótkie spotkanie dla rodziców młodzieży przed bierzmowaniem (klas VII i VIII oraz I szkół ponadpodstawowych).

4.     Serdecznie dziękuje panom za wiosenne porządki i wykoszenie trawy w obejściu kościoła parafialnego, jak również pomoc przy plebanii. Bóg zapłać!

5.     Najbliższy termin chrztu to sobota 29 maja po wieczornej Mszy św. z niedzielną liturgią.

6.     Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek dla Rafała Mielewczyka z Rokicin na pomoc rehabilitacyjną po poważnym wypadku. Za tydzień również zbiórka do puszek na prośbę Caritas Polska, aby wesprzeć działalność hospicjów.

Komunikaty: Urzędu Gminy i GCKiB (Domu Kultury)

1. Od 1 kwietnia w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. W najbliższym czasie do pracy przystąpią rachmistrzowie, którzy będą dzwonić do mieszkańców. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

2. Już w najbliższy poniedziałek (17.05.) o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Czarnej Dąbrówce odbędzie się spotkanie rekrutacyjne dla seniorów dotyczące projektu "Rozwój usług społecznych na terenie Gminy Czarna Dąbrówka". Projekt zakłada przeprowadzenie szeregu działań dla seniorów, zarówno artystycznych jak i prozdrowotnych. Zapraszamy wszystkich chętnych.

w czwartki o godz. 9:00
we wtorki, w środy i piątki o godz. 18:00 (latem), 17:00 (zimą)

bezpośrednio po Mszy św. (z uwagi na epidemię proszę wcześniej dzwonić na numer biura parafialnego)

sobota i niedziela