OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 września 2021 r.

niedziela 19.09.2021

zazdrość tematem wiodącym niedzielnych czytań mszalnych

1.     Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2.     Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III. Z kolei w przyszłą niedzielę spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

3.     Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu parafialnego ku czci św. Stanisława Kostki, dziękuję za przygotowanie i wystrojenie kościoła, za oprawę muzyczną i liturgiczną oraz wszystkim, którzy wzięli czynny udział dając w ten sposób świadectwo wiary i poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę.

4.     Do nabycia przed kościołem nowy numer „Pielgrzyma”.

5.     W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Leokadia Zelewska (l. 102) z Podkomorzyc. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu: "Wieczny odpoczynek…"

w czwartki o godz. 9:00
we wtorki, w środy i piątki o godz. 18:00 (latem), 17:00 (zimą)

bezpośrednio po Mszy św. (z uwagi na epidemię proszę wcześniej dzwonić na numer biura parafialnego)