Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Czarnej Dąbrówce została ustanowiona przez bpa koszalińsko-kołobrzeskiego dnia 25 stycznia 1978 roku. Wyodrębniona została z większej parafii katolickiej w Kozinie (przedtem Kozi Młyn) pw. Narodzenia NMP erygowanej 1 października 1935 r.

Po II wojnie światowej po wysiedleniu niemieckich autochtonów ich domostwa zajęli polscy przesiedleńcy a kościół poewangelicki w Czarnej Dąbrówce (zbudowany w latach 1935-36) został poświęcony dnia 6 stycznia 1947 roku i włączony do użytku jako filia parafii Kozin. Od roku 1957 jej siedzibą została z racji największej ilości mieszkańców Czarna Dąbrówka. Świątynia w Kozinie (zbudowana w 1925 r. w stylu neogotyckim) była kościołem parafialnym do 1968 roku. Do parafii należał również zabytkowy kościół z muru pruskiego pw. św. Kazimierza w Mikorowie powstały w wieku XVI, odbudowany w 1815 roku.

W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w trudnych czasach PRL-u dzięki staraniom i przedsiębiorczości ówczesnego proboszcza ks. Juliana Wójtowicza (zasłużonego działacza AK) dokonano przebudowy kościoła w Czarnej Dąbrówce, wybudowano pod nim kostnicę, przesunięto wieżę świątyni powiększając zarazem wnętrze dla wiernych. W tym samym okresie zbudowano kościół filialny w Karwnie pw. MB Nieustającej Pomocy.

W latach dziewięćdziesiątych gdy tereny te weszły w skład nowo powstałej diecezji pelplińskiej, powstały dwie parafie: Mikorowo z filią w Kozinie oraz Czarna Dąbrówka z filią w Karwnie.

bezpośrednio po Mszy św. (z uwagi na epidemię proszę wcześniej dzwonić na numer biura parafialnego)

sobota i niedziela
nieczynne!!!