Aktualności /

do parafian

wtorek, 24-03-2020 | dodał: proboszcz

W związku z zaostrzeniem od dnia dzisiejszego przepisów o zgromadzeniach, z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego w naszym państwie, informuję że we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób. Od tej pory proszę Was, by przychodziły tylko osoby (dorosłe i zdrowe), które mają zamówioną intencję. Pozostałych proszę o uczestniczenie we Mszy św. i łączność w modlitwie poprzez środki społecznego przekazu (radio, telewizję i internet). Przypominam o zaleceniu episkopatu dotyczącym przyjmowania Komunii św. na rękę (te osoby niech podchodzą jako pierwsze), kto ma obawy może Komunię św. przyjąć w sposób duchowy wyrażając silne pragnienie zjednoczenia z Jezusem Eucharystycznym.

Jest to coraz trudniejszy dla nas czas, lecz wierzymy, że powzięte takie środki zapobiegawcze (jak na razie obowiązywać będą do 11 kwietnia br.), pomogą w opanowaniu epidemii. Odwołane zostały spowiedzi przedświąteczne w dekanacie; przenosimy je - mamy nadzieję - na spokojniejszy majowy lub czerwcowy czas, jeszcze w okresie wielkanocnym. Odwiedziny chorych parafian z posługą sakramentalną w pierwszy piątek kwietnia odwołuję i proszę o tym chorych poinformować, chodzi o bezpieczeństwo osób najbardziej narażonych. W uzasadnionych nagłych wezwaniach do chorego oczywiście jestem do dyspozycji.

Jutro w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 III) w samo południe o godz. 12:00, gdy na całym świecie zabrzmią dzwony kościołów, proszę Was wszystkich o złączenie się we wspólnej modlitwie chrześcijan wszystkich wyznań na prośbę Ojca Świętego Franciszka, aby odmówić "Anioł Pański", "Ojcze nasz" i trzy razy "Zdrowaś Maryjo" w intencji ustania epidemii, za chorych zakażonych, za służby medyczne i za zmarłych.